CTS Electronic Components 416F38413AKT
416F38413AKT picture photo
Mfg. Part Number
416F38413AKT
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 8PF SMT
Datasheet Download
416F38413AKT.pdf
Availability of 416F38413AKT
QUANTITY
416F38413AKT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38413AKT
Internal Part NumberEIS-416F38413AKT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38413AKT
Related Links416F38, 416F38413AKT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38413AKT Details Description
Related parts for 416F38413AKT
RES SMD 560 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 3 1/2DGT LED DVR 40-DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
WELD CABLE 4/0 AWG 600V BLK 1 FT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
Connector Socket 47 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf