CTS Electronic Components 416F38413IKR
416F38413IKR picture photo
Mfg. Part Number
416F38413IKR
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 8PF SMT
Datasheet Download
416F38413IKR.pdf
Availability of 416F38413IKR
QUANTITY
416F38413IKR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38413IKR
Internal Part NumberEIS-416F38413IKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38413IKR
Related Links416F38, 416F38413IKR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38413IKR Details Description
Related parts for 416F38413IKR
IC VREF SHUNT ADJ SOT89-3 datasheet.pdf
IC POST AMP CML LP LIMIT 16-MLF datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M20-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 2K OHM 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 13.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 35V X5R 0603 datasheet.pdf