CTS Electronic Components 416F3841XCKR
416F3841XCKR picture photo
Mfg. Part Number
416F3841XCKR
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 8PF SMT
Datasheet Download
416F3841XCKR.pdf
Availability of 416F3841XCKR
QUANTITY
416F3841XCKR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F3841XCKR
Internal Part NumberEIS-416F3841XCKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F3841XCKR
Related Links416F38, 416F3841XCKR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F3841XCKR Details Description
Related parts for 416F3841XCKR
IC ADC 12BIT SAMPL SHTDWN 24SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC HEX INVERTER O-D OUT 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
RES 9.09M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
5P,RAST 2.5 TAB HEADER,IN- LOCKI datasheet.pdf
10 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 5% 800VDC RADIAL datasheet.pdf