CTS Electronic Components 416F38422CKR
416F38422CKR picture photo
Mfg. Part Number
416F38422CKR
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 8PF SMT
Datasheet Download
416F38422CKR.pdf
Availability of 416F38422CKR
QUANTITY
416F38422CKR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38422CKR
Internal Part NumberEIS-416F38422CKR
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38422CKR
Related Links416F38, 416F38422CKR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38422CKR Details Description
Related parts for 416F38422CKR
SOLUTION SCATTER BLACK 4OZ datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf