CTS Electronic Components 416F38423ALT
416F38423ALT picture photo
Mfg. Part Number
416F38423ALT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 12PF SMT
Datasheet Download
416F38423ALT.pdf
Availability of 416F38423ALT
QUANTITY
416F38423ALT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38423ALT
Internal Part NumberEIS-416F38423ALT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series416
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38423ALT
Related Links416F38, 416F38423ALT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38423ALT Details Description
Related parts for 416F38423ALT
CONN F PLUG STR 75 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 5.8A 23 MOHM SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 79.2W .8-3.6VOUT 22A datasheet.pdf
IC DRIVER RS485/422 SOT23-6 datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 5W T18 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 10% 300W datasheet.pdf
MACHINE CRIMP ACCY datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPDT HNG LVR datasheet.pdf
508 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf