CTS Electronic Components 416F38423ITR
416F38423ITR picture photo
Mfg. Part Number
416F38423ITR
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 6PF SMT
Datasheet Download
416F38423ITR.pdf
Availability of 416F38423ITR
QUANTITY
416F38423ITR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38423ITR
Internal Part NumberEIS-416F38423ITR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38423ITR
Related Links416F38, 416F38423ITR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38423ITR Details Description
Related parts for 416F38423ITR
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
COAX CABLE 7/16 MALE/MALE 60" datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100" GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf