CTS Electronic Components 416F38435CLT
416F38435CLT picture photo
Mfg. Part Number
416F38435CLT
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 12PF SMT
Datasheet Download
416F38435CLT.pdf
Availability of 416F38435CLT
QUANTITY
416F38435CLT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38435CLT
Internal Part NumberEIS-416F38435CLT
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38435CLT
Related Links416F38, 416F38435CLT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38435CLT Details Description
Related parts for 416F38435CLT
IC DAC 12BIT QUAD UNIPOL 28-CDIP datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 66MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M8 2MM PNP NC datasheet.pdf
SILICONE THERMAL GREASE 30G JAR datasheet.pdf
.093 PWR CON RECEPT W/RAMPS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 103MM datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 20-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 7.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.43M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf