CTS Electronic Components 416F384X2ADR
416F384X2ADR picture photo
Mfg. Part Number
416F384X2ADR
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT
Datasheet Download
416F384X2ADR.pdf
Availability of 416F384X2ADR
QUANTITY
416F384X2ADR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F384X2ADR
Internal Part NumberEIS-416F384X2ADR
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F384X2ADR
Related Links416F38, 416F384X2ADR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F384X2ADR Details Description
Related parts for 416F384X2ADR
MULTI-PAIR 22COND 22AWG 100' datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONN RECEPT 7POS 28AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK RTAN 13POS datasheet.pdf
UM2322 SPECIAL UNIVERSAL MAT datasheet.pdf
POWER LINE FILTER 20A .250 SPADE datasheet.pdf
CAP CER 5.5PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
LED IND GREEN 24V 1/2" PRESSFIT datasheet.pdf
450 MHz, Triple 16 ] 5 Video Crosspoint Switch IC datasheet.pdf