CTS Electronic Components 416F384X2ADR
416F384X2ADR picture photo
Mfg. Part Number
416F384X2ADR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT
Datasheet Download
416F384X2ADR.pdf
Availability of 416F384X2ADR
QUANTITY
416F384X2ADR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F384X2ADR
Internal Part NumberEIS-416F384X2ADR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series416
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F384X2ADR
Related Links416F38, 416F384X2ADR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F384X2ADR Details Description
Related parts for 416F384X2ADR
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 1.78M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN FPC VERT 18POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 20A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf