CTS Electronic Components 416F384X3ATT
416F384X3ATT picture photo
Mfg. Part Number
416F384X3ATT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 6PF SMT
Datasheet Download
416F384X3ATT.pdf
Availability of 416F384X3ATT
QUANTITY
416F384X3ATT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F384X3ATT
Internal Part NumberEIS-416F384X3ATT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series416
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F384X3ATT
Related Links416F38, 416F384X3ATT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F384X3ATT Details Description
Related parts for 416F384X3ATT
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 14POS datasheet.pdf
CONV DC-DC 120W 300VIN 12.0V 9A datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 25NS 52PLCC datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-PULL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
381 TB SOCKET RA datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7NS 144BGA datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 SKT RECP datasheet.pdf
4700UF 80V 30X40MM 85C 5000H datasheet.pdf