CTS Electronic Components 416F50013IAT
416F50013IAT picture photo
Mfg. Part Number
416F50013IAT
Brief Description
CRYSTAL 50.000 MHZ 10PF SMT
Datasheet Download
416F50013IAT.pdf
Availability of 416F50013IAT
QUANTITY
416F50013IAT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F50013IAT
Internal Part NumberEIS-416F50013IAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency50MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F50013IAT
Related Links416F50, 416F50013IAT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F50013IAT Details Description
Related parts for 416F50013IAT
CONN TNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CABLE TWINAX MINISAS 68POS .8M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 27.5K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
BOARD EVAL 12V 1.8W VIPER06XS datasheet.pdf
IC FPGA 480 I/O 896FBGA datasheet.pdf
381 TB SOCKET 2-ROWS RA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 600VAC datasheet.pdf