| Internal Part Number | EIS-4184PA51H01492 | |
| Featured Product | Fabric-Over-Foam Gaskets | |
| Standard Package | 147 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials | |
| Series | - | |
| Shape | D-Shape | |
| Thickness - Overall | 0.060" (1.50mm) | |
| Width | 0.150" (3.80mm) | |
| Length | 14.920" (378.97mm) | |
| Adhesive | - | |
| Temperature Range | - | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 4184PA51H01492 | |
| Related Links | 4184PA5, 4184PA51H01492 Datasheet, Laird Technologies EMI Distributor | |
 | 22-55-2422 | CONN HOUSING DUAL ROW 42POS .100 | datasheet.pdf | |