| Internal Part Number | EIS-4203AB51K00100 | |
| Standard Package | 2,047 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials | |
| Series | - | |
| Shape | Rectangular | |
| Thickness - Overall | 0.150" (3.80mm) | |
| Width | 0.100" (2.50mm) | |
| Length | 1.000" (25.40mm) | |