Laird Technologies EMI 4208AB51K01062
4208AB51K01062 picture photo
Mfg. Part Number
4208AB51K01062
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
GK NICU NRS PU V0 REC
Datasheet Download
4208AB51K01062.pdf
Availability of 4208AB51K01062
QUANTITY
4208AB51K01062 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4208AB51K01062
Internal Part NumberEIS-4208AB51K01062
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package128
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Series-
ShapeRectangular
Thickness - Overall0.040" (1.00mm)
Width0.395" (10.00mm)
Length10.620" (269.75mm)
Adhesive-
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4208AB51K01062
Related Links4208AB5, 4208AB51K01062 Datasheet, Laird Technologies EMI Distributor
4208AB51K01062 Details Description
Related parts for 4208AB51K01062
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 65MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 215 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 1-3 datasheet.pdf
WRENCH COMBINATION 7MM 5.31" datasheet.pdf
D4N-822G datasheet.pdf
8 CHANNEL SPLITTER datasheet.pdf
AMPLIFIER 4-WAY SPLITTER 12QFN datasheet.pdf
Connector Header 68 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 450MA 330 MOHM datasheet.pdf