| Internal Part Number | EIS-4215AB51G00152 | |
| Standard Package | 1,011 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials | |
| Series | - | |
| Shape | Rectangular | |
| Thickness - Overall | 0.040" (1.00mm) | |
| Width | 0.275" (7.00mm) | |
| Length | 1.520" (38.61mm) | |