Laird Technologies EMI 4220EP51G00400
4220EP51G00400 picture photo
Mfg. Part Number
4220EP51G00400
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
IO NICU NRSG PU V0 REC
Datasheet Download
4220EP51G00400.pdf
Availability of 4220EP51G00400
QUANTITY
4220EP51G00400 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4220EP51G00400
Internal Part NumberEIS-4220EP51G00400
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package293
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Series-
ShapeRectangular
Thickness - Overall0.040" (1.00mm)
Width0.200" (5.10mm)
Length4.000" (101.60mm)
Adhesive-
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4220EP51G00400
Related Links4220EP5, 4220EP51G00400 Datasheet, Laird Technologies EMI Distributor
4220EP51G00400 Details Description
Related parts for 4220EP51G00400
IC OPAMP JFET 20MHZ 16SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC BEAD 2K OHM 20% datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
CAP FILM 430PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf