API Delevan 4232R-102H
4232R-102H picture photo
Mfg. Part Number
4232R-102H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1UH 284MA 1.5 OHM SMD
Datasheet Download
4232R-102H.pdf
Availability of 4232R-102H
QUANTITY
4232R-102H Order Process
Ship out your order
Specifications of 4232R-102H
Internal Part NumberEIS-4232R-102H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4232R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CorePhenolic
Inductance1µH
Tolerance±3%
Current Rating284mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.5 Ohm Max
Q @ Freq10 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant90MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4232R-102H
Related Links4232R, 4232R-102H Datasheet, API Delevan Distributor
4232R-102H Details Description
Related parts for 4232R-102H
IDC CABLE - MKR50K/MC50M/MCG50K datasheet.pdf
IC INVERTER HEX LV CMOS 14TSSOP datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 700MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf