API Delevan 4232R-181G
4232R-181G picture photo
Mfg. Part Number
4232R-181G
Brief Description
FIXED IND 180NH 446MA 610 MOHM
Datasheet Download
4232R-181G.pdf
Availability of 4232R-181G
QUANTITY
4232R-181G Order Process
Ship out your order
Specifications of 4232R-181G
Internal Part NumberEIS-4232R-181G
TypeWirewound
Material - CorePhenolic
Inductance180nH
Tolerance±2%
Current Rating446mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)610 mOhm Max
Q @ Freq19 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant165MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4232R-181G
Related Links4232R, 4232R-181G Datasheet, API Delevan Distributor
4232R-181G Details Description
Related parts for 4232R-181G
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5 OHM 5% 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 35POS SNGL PCB datasheet.pdf
HD VT TH SHRD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
PT 2 5-MTB BU datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 SKT RECP datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL 2MM SQUARE 4MM datasheet.pdf