API Delevan 4232R-221F
4232R-221F picture photo
Mfg. Part Number
4232R-221F
Brief Description
FIXED IND 220NH 442MA 680 MOHM
Datasheet Download
4232R-221F.pdf
Availability of 4232R-221F
QUANTITY
4232R-221F Order Process
Ship out your order
Specifications of 4232R-221F
Internal Part NumberEIS-4232R-221F
TypeWirewound
Material - CorePhenolic
Inductance220nH
Tolerance±1%
Current Rating442mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)680 mOhm Max
Q @ Freq19 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant135MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4232R-221F
Related Links4232R, 4232R-221F Datasheet, API Delevan Distributor
4232R-221F Details Description
Related parts for 4232R-221F
RES SMD 6.2 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX4001 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 26.7KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/4"-50' BLACK datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf