API Delevan 4232R-221J
4232R-221J picture photo
Mfg. Part Number
4232R-221J
Brief Description
FIXED IND 220NH 442MA 680 MOHM
Datasheet Download
4232R-221J.pdf
Availability of 4232R-221J
QUANTITY
4232R-221J Order Process
Ship out your order
Specifications of 4232R-221J
Internal Part NumberEIS-4232R-221J
TypeWirewound
Material - CorePhenolic
Inductance220nH
Tolerance±5%
Current Rating442mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)680 mOhm Max
Q @ Freq19 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant135MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4232R-221J
Related Links4232R, 4232R-221J Datasheet, API Delevan Distributor
4232R-221J Details Description
Related parts for 4232R-221J
CONN HEADER .100 DUAL STR 68POS datasheet.pdf
CAP CER 62PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 76 TYPE A 14POS datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1A 500 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 2.54 WIRE WRAP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 12.5KV 2A AXIAL datasheet.pdf