API Delevan 4232R-333F
4232R-333F picture photo
Mfg. Part Number
4232R-333F
Brief Description
FIXED IND 33UH 150MA 9.2 OHM SMD
Datasheet Download
4232R-333F.pdf
Availability of 4232R-333F
QUANTITY
4232R-333F Order Process
Ship out your order
Specifications of 4232R-333F
Internal Part NumberEIS-4232R-333F
TypeWirewound
Material - CoreIron
Inductance33µH
Tolerance±1%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)9.2 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant13MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4232R-333F
Related Links4232R, 4232R-333F Datasheet, API Delevan Distributor
4232R-333F Details Description
Related parts for 4232R-333F
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY FLK STG 6POS TIN datasheet.pdf
EXL UNITZD WHEEL TS 1.125"6A MED datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 1% 12.5W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP CER 30PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf