API Delevan 4232R-333J
4232R-333J picture photo
Mfg. Part Number
4232R-333J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 150MA 9.2 OHM SMD
Datasheet Download
4232R-333J.pdf
Availability of 4232R-333J
QUANTITY
4232R-333J Order Process
Ship out your order
Specifications of 4232R-333J
Internal Part NumberEIS-4232R-333J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4232R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreIron
Inductance33µH
Tolerance±5%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)9.2 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant13MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4232R-333J
Related Links4232R, 4232R-333J Datasheet, API Delevan Distributor
4232R-333J Details Description
Related parts for 4232R-333J
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA JACK TO N JACK datasheet.pdf
FIXED IND 3.2UH 7.4A 12.4 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC 22BIT DELTA-SIGMA ADC 28SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
MINIFITJR VERT HDR W/PEGS 10POS datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 45MA 28 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf