API Delevan 4232R-391F
4232R-391F picture photo
Mfg. Part Number
4232R-391F
Brief Description
FIXED IND 390NH 380MA 840 MOHM
Datasheet Download
4232R-391F.pdf
Availability of 4232R-391F
QUANTITY
4232R-391F Order Process
Ship out your order
Specifications of 4232R-391F
Internal Part NumberEIS-4232R-391F
TypeWirewound
Material - CorePhenolic
Inductance390nH
Tolerance±1%
Current Rating380mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)840 mOhm Max
Q @ Freq17 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant180MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4232R-391F
Related Links4232R, 4232R-391F Datasheet, API Delevan Distributor
4232R-391F Details Description
Related parts for 4232R-391F
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 7A 125VAC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 1% 4W 8035 datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 144TQFP datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 VERT PTH /CLIP DR datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 254 TYPE A 18POS datasheet.pdf