API Delevan 4232R-393F
4232R-393F picture photo
Mfg. Part Number
4232R-393F
Brief Description
FIXED IND 39UH 139MA 10.8 OHM
Datasheet Download
4232R-393F.pdf
Availability of 4232R-393F
QUANTITY
4232R-393F Order Process
Ship out your order
Specifications of 4232R-393F
Internal Part NumberEIS-4232R-393F
TypeWirewound
Material - CoreIron
Inductance39µH
Tolerance±1%
Current Rating139mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)10.8 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4232R-393F
Related Links4232R, 4232R-393F Datasheet, API Delevan Distributor
4232R-393F Details Description
Related parts for 4232R-393F
IC LOG DETECTOR/CTRLR 8-MSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT363 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
BEND RELIEF 4.0MM BLACK datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 10MSOP datasheet.pdf
CABLE SOCKET 3POLE datasheet.pdf
XLAMP CXA1816 LED datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 2.1A 144 MOHM datasheet.pdf