API Delevan 4232R-681G
4232R-681G picture photo
Mfg. Part Number
4232R-681G
Brief Description
FIXED IND 680NH 312MA 1.25 OHM
Datasheet Download
4232R-681G.pdf
Availability of 4232R-681G
QUANTITY
4232R-681G Order Process
Ship out your order
Specifications of 4232R-681G
Internal Part NumberEIS-4232R-681G
TypeWirewound
Material - CorePhenolic
Inductance680nH
Tolerance±2%
Current Rating312mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.25 Ohm Max
Q @ Freq15 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant110MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4232R-681G
Related Links4232R, 4232R-681G Datasheet, API Delevan Distributor
4232R-681G Details Description
Related parts for 4232R-681G
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT563 datasheet.pdf
KIT DEVELOPMENT INT'L RCM4100 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
TRANS 2NPN 45V 0.1A SOT666 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 3POS PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 10A 25W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CTV 39C MIXED TWIN SKT J/N RE datasheet.pdf
2200UF 16V 16X20MM 105C 7000H datasheet.pdf