API Delevan 4232R-822F
4232R-822F picture photo
Mfg. Part Number
4232R-822F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 263MA 3 OHM SMD
Datasheet Download
4232R-822F.pdf
Availability of 4232R-822F
QUANTITY
4232R-822F Order Process
Ship out your order
Specifications of 4232R-822F
Internal Part NumberEIS-4232R-822F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4232R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreIron
Inductance8.2µH
Tolerance±1%
Current Rating263mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant21MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4232R-822F
Related Links4232R, 4232R-822F Datasheet, API Delevan Distributor
4232R-822F Details Description
Related parts for 4232R-822F
CONN HEADER .100 DUAL STR 52POS datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DESERIALIZER LVDS 28-SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
22 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CONN EDGE .100 52POS DR LOW P datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8SOIC datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 95A ADD-A-PAK datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf