Laird Technologies EMI 4242PA51G01000
4242PA51G01000 picture photo
Mfg. Part Number
4242PA51G01000
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
GK NICU NRSG PU V0 DSH
Datasheet Download
4242PA51G01000.pdf
Availability of 4242PA51G01000
QUANTITY
4242PA51G01000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4242PA51G01000
Internal Part NumberEIS-4242PA51G01000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package128
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Series-
ShapeD-Shape
Thickness - Overall0.250" (6.40mm)
Width0.250" (6.40mm)
Length10.000" (254.00mm)
Adhesive-
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4242PA51G01000
Related Links4242PA5, 4242PA51G01000 Datasheet, Laird Technologies EMI Distributor
4242PA51G01000 Details Description
Related parts for 4242PA51G01000
RES ARRAY 4 RES 33K OHM 1206 datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC MINIDISC 32HVQFN datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
D4NL-4ADA-BS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf