CTS Electronic Components 425F11A025M0000
425F11A025M0000 picture photo
Mfg. Part Number
425F11A025M0000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 10ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
425F11A025M0000.pdf
Availability of 425F11A025M0000
QUANTITY
425F11A025M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 425F11A025M0000
Internal Part NumberEIS-425F11A025M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Datasheet Update425 Series Side
425 Series Top
RoHS Information425 Series RoHS Cert
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series425
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)425F11A025M0000
Related Links425F11A, 425F11A025M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
425F11A025M0000 Details Description
Related parts for 425F11A025M0000
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
CONN HDI RECEPT 120POS 3ROW R/A datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR TRANS OPAQUE OPTOSCHMITT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE24 PG29 datasheet.pdf
CP1L-E OPTION MOD, 2AI, 2AO datasheet.pdf
KEYPAD BUTTON datasheet.pdf
IC MCU 512KBIT 4MB FLASH datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM CC 12VDC datasheet.pdf