CTS Electronic Components 425F11A030M0000
425F11A030M0000 picture photo
Mfg. Part Number
425F11A030M0000
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 10ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
425F11A030M0000.pdf
Availability of 425F11A030M0000
QUANTITY
425F11A030M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 425F11A030M0000
Internal Part NumberEIS-425F11A030M0000
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)425F11A030M0000
Related Links425F11A, 425F11A030M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
425F11A030M0000 Details Description
Related parts for 425F11A030M0000
RES SMD 3.32KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A DPAK datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
500 TB SOCKET RA W/LATCH datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 48V 180W datasheet.pdf