CTS Electronic Components 425F22A016M3840
425F22A016M3840 picture photo
Mfg. Part Number
425F22A016M3840
Brief Description
Crystal 16.3840MHz 20ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
425F22A016M3840.pdf
Availability of 425F22A016M3840
QUANTITY
425F22A016M3840 Order Process
Ship out your order
Specifications of 425F22A016M3840
Internal Part NumberEIS-425F22A016M3840
TypeMHz Crystal
Frequency16.384MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)425F22A016M3840
Related Links425F22A, 425F22A016M3840 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
425F22A016M3840 Details Description
Related parts for 425F22A016M3840
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5MM datasheet.pdf
TRISIL 80A 230V BIDIRECT SMB datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 50MA 26 OHM TH datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 190POS .050" SMD datasheet.pdf
RES 14 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 39 OHM 6SIP datasheet.pdf
T5009-6 2NC+2NO BBM M20/NPT ADPT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf