Laird Technologies EMI 4283AB51K01240
4283AB51K01240 picture photo
Mfg. Part Number
4283AB51K01240
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
GASKT FABRIC/FOAM 4X315MM DSHAPE
Datasheet Download
4283AB51K01240.pdf
Availability of 4283AB51K01240
QUANTITY
4283AB51K01240 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4283AB51K01240
Internal Part NumberEIS-4283AB51K01240
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package147
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Series-
ShapeD-Shape
Thickness - Overall0.08" (2mm)
Width0.157" (4mm)
Length12.4" (315mm)
AdhesivePressure Sensitive Adhesive (PSA)
Temperature Range-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4283AB51K01240
Related Links4283AB5, 4283AB51K01240 Datasheet, Laird Technologies EMI Distributor
4283AB51K01240 Details Description
Related parts for 4283AB51K01240
KIT ICE Z8 ENCORE 64K 44PLCC datasheet.pdf
CONN RECEPT 5POS RT ANG TIN BLK datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 548-FCBGA datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.02M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf