CTS Electronic Components 4300-022LF
4300-022LF picture photo
Mfg. Part Number
4300-022LF
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
FILTER EMI 1200 PF C TYPE
Datasheet Download
4300-022LF.pdf
Availability of 4300-022LF
QUANTITY
4300-022LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4300-022LF
Internal Part NumberEIS-4300-022LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTusonix
Standard Package100
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
Series4300
PackagingBulk
Capacitance1200pF
Voltage300V
Current5A
DC Resistance (DCR)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Height (Max)-
Size / Dimension0.156" Dia x 0.110" L (3.96mm x 2.79mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4300-022LF
Related Links4300-, 4300-022LF Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
4300-022LF Details Description
Related parts for 4300-022LF
SENSOR 15PSIG 4V DUAL datasheet.pdf
IC QUAD 1:2 FET MUX/DEMUX 16SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 56K OHM 14SOIC datasheet.pdf
DIODE UHF VAR CAP 30V SOD323 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SAFETY MAT 1000X1500MM datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf