API Delevan 4302-222J
4302-222J picture photo
Mfg. Part Number
4302-222J
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 345MA 1.25 OHM
Datasheet Download
4302-222J.pdf
Availability of 4302-222J
QUANTITY
4302-222J Order Process
Ship out your order
Specifications of 4302-222J
Internal Part NumberEIS-4302-222J
Material - CorePowdered Iron
Inductance2.2µH
Tolerance±5%
Current Rating345mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.25 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4302-222J
Related Links4302, 4302-222J Datasheet, API Delevan Distributor
4302-222J Details Description
Related parts for 4302-222J
CONN RCPT 56POS .8MM DL GOLD SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
BATTERY DIVIDER GRAY datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND CLEAR/RED datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CABLE DSUB datasheet.pdf
CONN SSL RCPT HSG 3 POS SCREW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP 1000F 20% 2.5V CHASSIS MOUNT datasheet.pdf