API Delevan 4302-821J
4302-821J picture photo
Mfg. Part Number
4302-821J
Brief Description
FIXED IND 820NH 540MA 510 MOHM
Datasheet Download
4302-821J.pdf
Availability of 4302-821J
QUANTITY
4302-821J Order Process
Ship out your order
Specifications of 4302-821J
Internal Part NumberEIS-4302-821J
Material - CorePowdered Iron
Inductance820nH
Tolerance±5%
Current Rating540mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)510 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant95MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4302-821J
Related Links4302, 4302-821J Datasheet, API Delevan Distributor
4302-821J Details Description
Related parts for 4302-821J
CONN PLUG 8 POS .100 TIN DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A POWERDI5 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 4POS .093 GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
FF SAFETY SW & ACTUATOR 1NC/1NO datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 250V datasheet.pdf
CHISEL 30 3.20MM datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 2 PORT datasheet.pdf
PANDRIVE NEMA24 24V 2.1NM datasheet.pdf