API Delevan 4302R-182J
4302R-182J picture photo
Mfg. Part Number
4302R-182J
Brief Description
FIXED IND 1.8UH 430MA 800 MOHM
Datasheet Download
4302R-182J.pdf
Availability of 4302R-182J
QUANTITY
4302R-182J Order Process
Ship out your order
Specifications of 4302R-182J
Internal Part NumberEIS-4302R-182J
Material - CorePowdered Iron
Inductance1.8µH
Tolerance±5%
Current Rating430mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)800 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant60MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4302R-182J
Related Links4302R, 4302R-182J Datasheet, API Delevan Distributor
4302R-182J Details Description
Related parts for 4302R-182J
MOD PWR INLET MED FILTER 4A PNL datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC DESERIALIZER LP 16-TQFN datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 256X36X2 128QFP datasheet.pdf
MODULE INTERFACE 1CT:2.4CT SMD datasheet.pdf
POLISHING FIX LUMACORE TERMINUS datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 16-QFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
LED EDISON 120V NPF RED WHT LENS datasheet.pdf