API Delevan 4302R-222F
4302R-222F picture photo
Mfg. Part Number
4302R-222F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 345MA 1.25 OHM
Datasheet Download
4302R-222F.pdf
Availability of 4302R-222F
QUANTITY
4302R-222F Order Process
Ship out your order
Specifications of 4302R-222F
Internal Part NumberEIS-4302R-222F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4302R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePowdered Iron
Inductance2.2µH
Tolerance±1%
Current Rating345mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.25 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4302R-222F
Related Links4302R, 4302R-222F Datasheet, API Delevan Distributor
4302R-222F Details Description
Related parts for 4302R-222F
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-6 datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 23.5VC SMCJ datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP A, AFS S4 TU datasheet.pdf
DIODE PIN CHIP OXIDE datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
762 TB PLU PLU LOW-TYPE datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 275VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP 10VDC 68UF 25 MOHM datasheet.pdf