API Delevan 4302R-223F
4302R-223F picture photo
Mfg. Part Number
4302R-223F
Brief Description
FIXED IND 22UH 110MA 12 OHM SMD
Datasheet Download
4302R-223F.pdf
Availability of 4302R-223F
QUANTITY
4302R-223F Order Process
Ship out your order
Specifications of 4302R-223F
Internal Part NumberEIS-4302R-223F
Material - CorePowdered Iron
Inductance22µH
Tolerance±1%
Current Rating110mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)12 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant11MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4302R-223F
Related Links4302R, 4302R-223F Datasheet, API Delevan Distributor
4302R-223F Details Description
Related parts for 4302R-223F
RES 9.1K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf