Bourns Inc. 4304M-101-202
4304M-101-202 picture photo
Mfg. Part Number
4304M-101-202
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 2K OHM 4SIP
Datasheet Download
4304M-101-202.pdf
Availability of 4304M-101-202
QUANTITY
4304M-101-202 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4304M-101-202
Internal Part NumberEIS-4304M-101-202
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300M
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins4
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case4-SIP
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.384" L x 0.085" W (9.75mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4304M-101-202
Related Links4304M-, 4304M-101-202 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4304M-101-202 Details Description
Related parts for 4304M-101-202
RES SMD 57.6KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK FOR STUD MT DIODE BLACK datasheet.pdf
CONN PLUG 42POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CORD 5 POS FEMALE, RA 6M datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG ORG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 415MA 572 MOHM datasheet.pdf