Bourns Inc. 4304M-101-222LF
4304M-101-222LF picture photo
Mfg. Part Number
4304M-101-222LF
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 2.2K OHM 4SIP
Datasheet Download
4304M-101-222LF.pdf
Availability of 4304M-101-222LF
QUANTITY
4304M-101-222LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4304M-101-222LF
Internal Part NumberEIS-4304M-101-222LF
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins4
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.384" L x 0.085" W (9.75mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4304M-101-222LF
Related Links4304M-1, 4304M-101-222LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4304M-101-222LF Details Description
Related parts for 4304M-101-222LF
IC LDO REG SMART DUAL3.3V 16SSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 65W datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 290MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 181A D2PAK datasheet.pdf
NON INSL COPPER SEAMLESS RING TE datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 70POS datasheet.pdf
TGARD 300 A1 11.75" X 65M datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf