Bourns Inc. 4304M-101-912
4304M-101-912 picture photo
Mfg. Part Number
4304M-101-912
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 9.1K OHM 4SIP
Datasheet Download
4304M-101-912.pdf
Availability of 4304M-101-912
QUANTITY
4304M-101-912 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4304M-101-912
Internal Part NumberEIS-4304M-101-912
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300M
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins4
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case4-SIP
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.384" L x 0.085" W (9.75mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4304M-101-912
Related Links4304M-, 4304M-101-912 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4304M-101-912 Details Description
Related parts for 4304M-101-912
MOSFET 2P-CH 30V 6A 8SOIC datasheet.pdf
IC DAC QUAD +3V 12BIT 20-DIP datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 31 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.28 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf