Bourns Inc. 4304M-102-221
4304M-102-221 picture photo
Mfg. Part Number
4304M-102-221
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 220 OHM 4SIP
Datasheet Download
4304M-102-221.pdf
Availability of 4304M-102-221
QUANTITY
4304M-102-221 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4304M-102-221
Internal Part NumberEIS-4304M-102-221
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.384" L x 0.085" W (9.75mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4304M-102-221
Related Links4304M-, 4304M-102-221 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4304M-102-221 Details Description
Related parts for 4304M-102-221
FUSE BLOCK CART 300V CHASS MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CAPSENSE KRYPTON 8K 32QFN datasheet.pdf
CONN TERM COVER 60POS .050 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 195MA 2.5 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf