Bourns Inc. 4304M-104-121/481
4304M-104-121/481 picture photo
Mfg. Part Number
4304M-104-121/481
Brief Description
RES NETWORK 4 RES MULT OHM 4SIP
Datasheet Download
4304M-104-121/481.pdf
Availability of 4304M-104-121/481
QUANTITY
4304M-104-121/481 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4304M-104-121/481
Internal Part NumberEIS-4304M-104-121/481
PackagingTube
Circuit TypeDual Terminator
Resistance (Ohms)120, 480
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins4
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.384" L x 0.085" W (9.75mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4304M-104-121/481
Related Links4304M-10, 4304M-104-121/481 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4304M-104-121/481 Details Description
Related parts for 4304M-104-121/481
RES SMD 4.22KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC LCD SUPPLY TFT QUAD 16-QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES SMD 27.4 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ETHERNET SWITCH 4TP RJ45 datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 59MA 14 OHM SMD datasheet.pdf