Bourns Inc. 4306M-102-473LF
4306M-102-473LF picture photo
Mfg. Part Number
4306M-102-473LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 47K OHM 6SIP
Datasheet Download
4306M-102-473LF.pdf
Availability of 4306M-102-473LF
QUANTITY
4306M-102-473LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306M-102-473LF
Internal Part NumberEIS-4306M-102-473LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300M
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306M-102-473LF
Related Links4306M-1, 4306M-102-473LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306M-102-473LF Details Description
Related parts for 4306M-102-473LF
RES 4.3K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ6B datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 39MM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf