Bourns Inc. 4306R-101-101LF
4306R-101-101LF picture photo
Mfg. Part Number
4306R-101-101LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 100 OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-101-101LF.pdf
Availability of 4306R-101-101LF
QUANTITY
4306R-101-101LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-101-101LF
Internal Part NumberEIS-4306R-101-101LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package35
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-101-101LF
Related Links4306R-1, 4306R-101-101LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-101-101LF Details Description
Related parts for 4306R-101-101LF
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
HDR STR SR.100 TP datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 256MBIT 66TSOP datasheet.pdf
DIE FOR YA-2 CRIMP TOOL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
DISPLAY 627NM RED NUMERIC 0.8" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
NETWORKING HARDWARE datasheet.pdf
OSC MEMS 3.5795MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 680NF5%275VAC RADIAL datasheet.pdf