Bourns Inc. 4306R-101-103LF
4306R-101-103LF picture photo
Mfg. Part Number
4306R-101-103LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-101-103LF.pdf
Availability of 4306R-101-103LF
QUANTITY
4306R-101-103LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-101-103LF
Internal Part NumberEIS-4306R-101-103LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package35
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-101-103LF
Related Links4306R-1, 4306R-101-103LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-101-103LF Details Description
Related parts for 4306R-101-103LF
IC REG BCK 1.3V 0.8A SYNC 12TQFN datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
RAILROAD TERMINAL (16-14) HD datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANSFORMER 2:1 5000UH 28VUS datasheet.pdf
RES 90K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
IC CABLE EQUALIZER SMPTE 16QFN datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf