Bourns Inc. 4306R-101-182
4306R-101-182 picture photo
Mfg. Part Number
4306R-101-182
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 1.8K OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-101-182.pdf
Availability of 4306R-101-182
QUANTITY
4306R-101-182 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-101-182
Internal Part NumberEIS-4306R-101-182
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-101-182
Related Links4306R-, 4306R-101-182 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-101-182 Details Description
Related parts for 4306R-101-182
FAN AXIAL 92X38MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 100MHZ 165CABGA datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 3/8" datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOT MELT ADHESIVE 1 = 22LB BOX datasheet.pdf
LEGEND PLATE RED datasheet.pdf
2:1 HEAT SHRINK TRANSPARENT datasheet.pdf
IC OP AMP DUAL HV 14HTSSOP datasheet.pdf
8MM FLSH BLK CHRM HYPR WHT 2VDC datasheet.pdf