Bourns Inc. 4306R-101-561LF
4306R-101-561LF picture photo
Mfg. Part Number
4306R-101-561LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 560 OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-101-561LF.pdf
Availability of 4306R-101-561LF
QUANTITY
4306R-101-561LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-101-561LF
Internal Part NumberEIS-4306R-101-561LF
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)560
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-101-561LF
Related Links4306R-1, 4306R-101-561LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-101-561LF Details Description
Related parts for 4306R-101-561LF
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR LM5000 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf