Bourns Inc. 4306R-101-682LF
4306R-101-682LF picture photo
Mfg. Part Number
4306R-101-682LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 6.8K OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-101-682LF.pdf
Availability of 4306R-101-682LF
QUANTITY
4306R-101-682LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-101-682LF
Internal Part NumberEIS-4306R-101-682LF
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-101-682LF
Related Links4306R-1, 4306R-101-682LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-101-682LF Details Description
Related parts for 4306R-101-682LF
HEATSHRINK RHW POLY 160MMX4' BLK datasheet.pdf
2.5 SIGNAL D/LOCK PLUG HSG 11P datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 6SO datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 13POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.2VOUT 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC SENSOR ACCELEROMETER 16QFN datasheet.pdf
PWR SPLY 36V 0-3A W/USB 220V-IN datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf