Bourns Inc. 4306R-101-820
4306R-101-820 picture photo
Mfg. Part Number
4306R-101-820
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 82 OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-101-820.pdf
Availability of 4306R-101-820
QUANTITY
4306R-101-820 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-101-820
Internal Part NumberEIS-4306R-101-820
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)82
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)