Bourns Inc. 4306R-102-101
4306R-102-101 picture photo
Mfg. Part Number
4306R-102-101
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 100 OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-102-101.pdf
Availability of 4306R-102-101
QUANTITY
4306R-102-101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-102-101
Internal Part NumberEIS-4306R-102-101
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-102-101
Related Links4306R-, 4306R-102-101 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-102-101 Details Description
Related parts for 4306R-102-101
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DGTL ISO 4KV 1CH GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
IC REG DL BUCK/LINEAR SYNC 10DFN datasheet.pdf
RES 91K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC VERT 40POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
HEADER SOLDER CUP 2.54MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf